O nas

Bielanka to niewielka wieś położona przy trasie Lwówek Śląski- Złotoryja (droga wojewódzka nr 364). Geograficznie miejscowość ta znajduje się na Pogórzu Kaczawskim, w Sudetach Zachodnich. Jest to jeden z niewielu regionów Polski, który wciąż jest określany mianem nieskażonego cywilizacją. Lokalizacja „Dworu Romantycznego” jest na to idealnym dowodem. Nasz kompleks położony jest w cichej i ustronnej okolicy, na starannie zagospodarowanym, ogrodzonym i oświetlonym obszarze 3 hektarów!

W sąsiedztwie mieści się wiele atrakcji regionu, m.in. Kraina Wygasłych Wulkanów, która przyciąga uwagę przyjeżdżających. W zasięgu wzroku znajduje się najwyższe wzniesienie Pogórza Kaczawskiego- Ostrzyca. To charakterystyczny szczyt (501 m.n.p.m.) o doskonale rozpoznawalnej sylwetce wulkanu. Zaledwie 12 kilometrów dzieli nas od kolejnego powulkanicznego wzgórza Grodziec (398 m n.p.m.), na którego szczycie usytuowany jest bajeczny zamek.

W miejscowości Nowe Łąki oddalonej o 6 kilometrów znajduje się Ranczo Grapa. Niezwykłe miejsce, w którym spotkać można i nakarmić oswojone zwierzęta: lamy, daniele, kozy, osiołki, baranki czy mnóstwo wszechobecnych królików. Na terenie ośrodka mieści się także park linowy dla najmłodszych.

Odległości, które dzielą nas z pozostałymi atrakcjami regionu:

 

  • Lwówek Śląski 8 km

  • Złotoryja 18 km

  • Bolesławiec 30 km

  • Jelenia Góra 42 km

  • Świeradów Zdrój 43 km

  • Szklarska Poręba 55 km

  • Karpacz 60 km

  • Wrocław 110 km

 

Najbliższy zjazd na autostradę (A4) znajduje się w odległości 30 km.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z piękną, niecodzienną przyrodą, oraz polską domową kuchnią serwowaną we współczesnej aranżacji. „Dwór Romantyczny” to idealne miejsce dla tych, którzy cenią elegancki styl, wspaniały klimat, oryginalne smaki, bliskość przyrody oraz konkurencyjne ceny.                                                                                                     

                                                                                                              "ROLNIK SZUKA ŻONY"

W dniu 16.04.2016 roku w naszym Dworze odbyła się uroczystość weselna Ani oraz Grzegorza z z programu "ROLNIK SZUKA ŻONY". Już niedługo, bo we wrześniu tego roku będzie można obejrzeć relację z tego jakże głośnego i pięknego wydarzenia w TVP!

                                                                                                                   "CamaSutra"

Dnia 5.11.2016 roku gościliśmy skład "CamaSutra", który dał gorący koncert na naszej scenie! Jest to projekt stworzony przez managera zespołu "AFTER PARTY"!